Przedszkole “Siódemka” jest placówką niepubliczną prowadzoną przez Panią
Cecylię Pałka.
Przedszkole czynne jest przez cały rok szkolny od poniedziałku do piątku
w godz. od 5.30 -17.00.

Znajduje się ono w centrum Wałbrzycha w Śródmieściu, w sąsiedztwie II Liceum Ogólnokształcącego. Budynek przedszkola, to dziewiętnastowieczna kamienica do której przylega mały ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkole jest objęte systemem monitoringu, który zapewnia bezpieczeństwo dzieciom przebywającym w przedszkolu. Maluchy bawią się i uczą w przestronnych, kolorowych i wspaniale wyposażonych salach zabaw. Do dyspozycji dzieci jest także sala gimnastyczna i basen z piłeczkami oraz sala komputerowa i sala telewizyjna.

Dużym atutem naszego przedszkola jest posiadanie własnej kuchni, w której są przygotowywane zgodnie z normami żywieniowymi smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki,  uwzględniając potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi. Bardzo fajną formą zachęcającą dzieci do jedzenia, są zajęcia pt. “Kuchcikowo, gotuj zdrowo”, gdzie mogą realizować swoje kulinarne pasje, uczą się samodzielnie przygotowywać posiłki, to wyjątkowo smaczna zabawa. Kuchnia podaje posiłki o trzech stałych porach:

Nasze przedszkole ma określone priorytety wychowawcze. Na pierwszym miejscu stoi podmiotowośći dobro dziecka, jego wszechstronny rozwój i właściwe przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Podstawą pedagogiki naszego przedszkola jest indywidualny rozwój dziecka. Koncepcja ta pozwala, aby dziecko w odpowiednim dla siebie rytmie i czasie zdobywało kolejne etapy rozwoju. Dziecko do 6 roku życia wierzy, że to co chce wykonać zrobi najlepiej, że zawsze mu się uda. Nie potrafi krytycznie odnieść się do swoich możliwości- dlatego każde porównanie, ocena czy krytyka rani je i krzywdzi. Rozumiemy to i staramy się widzieć “świat” oczami dziecka, postępując jednak jak dorośli. Gwarantuje to rozwój, podczas którego dzieci nie doświadczają stresu zbędnego w procesie edukacyjnym.
Celem naszej pracy jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi, we właściwych relacjach ze środowiskiem. Cel ten realizowany  jest poprzez zadania programowe i działania pedagogiczne. Tradycją w przedszkolu jest, że każdy nauczyciel prowadzi swoją grupę od najmłodszej, do momentu rozpoczęcia nauki w szkole. Wówczas  dziecko nabiera zaufania, czuje się bezpiecznie, otwarte, przez co nauczyciel potrafi znaleźć najlepszą drogę do jego wszechstronnego rozwoju.